Szanowni Państwo!

Krajowe Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast zaprasza do udziału w szkoleniu przygotowującym do egzaminu państwowego dla zarządzających spalarniami odpadów, współspalarniami odpadów, oraz składowiskami odpadów.

Proponowane szkolenie odbędzie się w Zielonej Górze w Hotelu For - Rest (ul. Głogowska 4A, Racula, 66-004 Zielona Góra; www.for-rest.pl).

 

Czytaj więcej
PIĄTEK, 1 grudnia 2023 r. godz. . Dzisiaj są imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza

15. Konferencja - Roadshow Mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów. Produkcja energii z bioodpadów. Odzysk surowców.

15. Konferencja - Roadshow Mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów. Produkcja energii z bioodpadów. Odzysk surowców.

15. Konferencja - Roadshow Mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów. Produkcja energii z bioodpadów. Odzysk surowców 
16-18.05.2023 r., Uniejów – Jarocin Wielkopolskie Centrum Recyklingu – ZUOK "Orli Staw" i online

15. Konferencja - Roadshow Mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów. Produkcja energii z bioodpadów. Odzysk surowców  ma w tym roku nową, rewolucyjną formę. Interaktywna i dynamiczna formuła pozwoli uczestnikom w unikalny i nowatorski sposób zapoznać się z nowoczesnymi, wytyczającymi trendy rozwiązaniami w gospodarce odpadami. Organizacja konferencji nie  pomija jednak aspektu wykładowego i tradycyjnych już kontaktów branżowych. Będzie to jedyna w swoim rodzaju możliwość zobaczenia dwóch instalacji fermentacji bioodpadów komunalnych na różnych etapach cyklu życia. Jedna instalacja zlokalizowana w WCR w Jarocinie znajduje się obecnie w trakcie procesu inwestycyjnego, a druga w ZUOK "Orli Staw" w trakcie uruchamiania. Obie instalacje: WCR w Jarocinie i ZUOK "Orli Staw" są kompleksowymi instalacjami komunalnymi będącymi w stanie efektywnie zagospodarowywać pełen strumień odpadów komunalnych w najnowszych technologiach mechanicznych oraz biologicznych. Instalacje te są dowodem na to, że mechaniczno-biologiczne przetwarzania odpadów kojarzące się z odchodzącymi już technologiami przygotowania odpadów do termicznego przetwarzania to obecnie dwa oddzielne procesy, nowoczesne i mające na celu maksymalizację recyklingu mechanicznego i biologicznego. Niebagatelne znaczenie w działaniu obu instalacji ma fakt ich energetycznej samowystarczalności.

Serdecznie zapraszam do wspólnej debaty, wymiany doświadczeń oraz planowania lepszej, ekologicznej przyszłości w gospodarce odpadami.
Piotr Szewczyk, Dyrektor Programowy Konferencji
Rada RIPOK, ZUOK "Orli Staw"

Więcej na stronie https://mbp.abrys.pl/

Raport nr 1 firmy HSM Polska

Raport nr 1 firmy HSM Polska:

"Rynek gospodarki odpadami po wprowadzeniu rewolucji śmieciowej"

stan na wrzesień 2014

Historia Gospodarki Odpadami

Historia Gospodarki Odpadami

Ministerstwo Środowiska

Ministerstwo Środowiska

NFOŚiGW

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Grupa zamknięta - wymaga logowania
Udostępnij