Krajowe Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast serdecznie zaprasza Państwa do udziału w szkoleniu nt. Mapa drogowa w kierunku dostosowania zakładów oczyszczania miast do nowych przepisów – "Obowiązki ciążące na przedsiębiorcach zbierających i przetwarzających odpady po zmianie ustawy o odpadach oraz ogłoszeniu konkluzji BAT dla odpadów, a także wyzwania związane z planowaną nowelizacją ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach".

Szkolenie odbędzie się w dniu 7 listopada br. w Łodzi w Hotelu AGAT (ul. Strykowska 94, 91-604 Łódź). Prowadzący szkolenie: dr Jędrzej Bujny. Radca Prawny. Partner. – SMM Legal Sójka, Maciak, Mataczyński. Szkolenie rozpocznie się o godzinie 9:30 – w Sali konferencyjnej Hotelu AGAT (przewidywany czas szkolenia około 5,5 godziny)

Czytaj więcej
ŚRODA, 24 października 2018 r. godz. . Dzisiaj są imieniny: Marty, Marcina, Rafała

Przegląd Prasy Internetowej

Przegląd prasy internetowej

Droższe śmieci. ZGWRP: projektowane zmiany w ustawie śmieciowej podwyższą koszty gospodarowania odpadami

Zdaniem Związku Gmin Wiejskich RP proponowane przez rząd ujednolicenie systemu gospodarki odpadami w metropoliach i wsiach oraz rozdzielenie przetargów na odbiór i zagospodarowanie śmieci podwyższą koszty systemu. (...)
(Serwis Samorządowy PAP 2018-09-25 - 2018-09-27)
Więcej »

Dyskusyjny projekt. Branża o nowej ustawie śmieciowej

Zdaniem przedstawicieli organizacji zrzeszających firmy zajmujące się zagospodarowaniem odpadów projekt nowej tzw. "ustawy śmieciowej" zawiera dobre i złe rozwiązania. Według nich nowela nie rozwiąże systemowych problemów mających wpływ na sytuację na rynku odpadowym oraz nie wpłynie na obniżenie opłat za śmieci. (...)
(Serwis Samorządowy PAP 2018-09-13 - 2018-09-14)
Więcej »

Składowisko live. MŚ przygotowało rozporządzenie ws. wizyjnego systemu kontroli składowisk odpadów

Kamery na składowiskach odpadów będą rejestrować obraz przez całą dobę także z dróg dojazdowych, a bieżący podgląd będą mieć pracownicy WIOŚ - zakłada nowe rozporządzenie ws. wizyjnego systemu kontroli miejsca magazynowania lub składowania odpadów. (...)
(Serwis Samorządowy PAP 2018-09-13 - 2018-09-14)
Więcej »

Raport nr 1 firmy HSM Polska

Raport nr 1 firmy HSM Polska:

"Rynek gospodarki odpadami po wprowadzeniu rewolucji śmieciowej"

stan na wrzesień 2014

Historia Gospodarki Odpadami

Historia Gospodarki Odpadami

Ministerstwo Środowiska

Ministerstwo Środowiska

NFOŚiGW

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Grupa zamknięta - wymaga logowania
Udostępnij