Krajowe Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast serdecznie zaprasza Państwa do udziału w szkoleniu nt. Mapa drogowa w kierunku dostosowania zakładów oczyszczania miast do nowych przepisów – "Obowiązki ciążące na przedsiębiorcach zbierających i przetwarzających odpady po zmianie ustawy o odpadach oraz ogłoszeniu konkluzji BAT dla odpadów, a także wyzwania związane z planowaną nowelizacją ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach".

Szkolenie odbędzie się w dniu 7 listopada br. w Łodzi w Hotelu AGAT (ul. Strykowska 94, 91-604 Łódź). Prowadzący szkolenie: dr Jędrzej Bujny. Radca Prawny. Partner. – SMM Legal Sójka, Maciak, Mataczyński. Szkolenie rozpocznie się o godzinie 9:30 – w Sali konferencyjnej Hotelu AGAT (przewidywany czas szkolenia około 5,5 godziny)

Czytaj więcej
ŚRODA, 24 października 2018 r. godz. . Dzisiaj są imieniny: Marty, Marcina, Rafała

Szkolenie w zakresie sprawozdawczości wynikającej z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.


Zielona Góra, 9 grudnia 2015 r.
Szanowni Państwo

Krajowe Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast zaprasza do udziału w szkoleniu w zakresie sprawozdawczości wynikającej z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, które odbędzie się w dniu 12.01.2016 r. w Strykowie w hotelu 500 (lokalizacja hotelu skrzyżowanie autostrad A1 i A2).
Godzina rozpoczęcia szkolenia - 10.00.
Przewidywany czas szkolenia - ok. 4 godzin.
Prowadząca szkolenie: Sabina Kowalska - Konsulting Inwestycyjny i Środowiskowy.

Program szkolenia:

  1. Omówienie rozporządzeń niezbędnych do sporządzenia sprawozdania o odebranych nieczystościach ciekłych oraz realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami.
  2. Zakres i źródła danych do wyliczenia poziomów recyklingu oraz poziomów redukcji składowania odpadów ulegających biodegradacji.
  3. Przykład wyliczenia poziomów recyklingu oraz poziomów redukcji składowania odpadów ulegających biodegradacji.
  4. Sporządzenie sprawozdania - warsztaty.

Koszt udziału w szkoleniu wynosi 360,00 zł/os. netto + 23% Vat (w tym materiały szkoleniowe, bufet kanapkowy, przerwa kawowa, lunch).
Zgłoszenia należy dokonać przesyłając załączoną wypełnioną kartę zgłoszenia wraz z potwierdzeniem wpłaty faksem 68/327 16 87 lub mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 04.01.2016 r.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Prezes Zarządu Krajowego

Wojciech Janka

Materiały szkoleniowe:

  1. SPRAWOZDAWCZOŚĆ WYNIKAJĄCA Z ROZPORZĄDZENIA MINISTRA ŚRODOWISKA Z DNIA 15 MAJA 2012 R. W SPRAWIE WZORÓW SPRAWOZDAŃ O ODEBRANYCH ODPADACH KOMUNALNYCH, ODEBRANYCH NIECZYSTOŚCIACH CIEKŁYCH ORAZ REALIZACJI ZADAŃ Z ZAKRESU GOSPODAROWANIA ODPADAMI KOMUNALNYMI
  2. USTAWA z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jednolity) - stan na dzień 01.01.2016
  3. Sprawozdania - wzory
  4. Projekt nowego rozporządzenia dot. sprawozdań

Raport nr 1 firmy HSM Polska

Raport nr 1 firmy HSM Polska:

"Rynek gospodarki odpadami po wprowadzeniu rewolucji śmieciowej"

stan na wrzesień 2014

Historia Gospodarki Odpadami

Historia Gospodarki Odpadami

Ministerstwo Środowiska

Ministerstwo Środowiska

NFOŚiGW

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Grupa zamknięta - wymaga logowania
Udostępnij